Hranoly na terasu https://www.gardina.cz/drevene-hranoly/, terasová prkna, distanční podložky, rektifikační terče a nerezové vruty, to vše se stává součástí dřevěného povrchu domovních teras, lodžií, balkonů a dalších prostor v blízkosti našeho obydlí. Nežli k tomuto procesu dojde, předchází mu rozhodování, jakému řešení povrchu vlastně dát přednost, zda ponechat terasu pokrytou nevzhledným betonem, anebo ji pokrýt kamennou dlažbou, protiskluznou keramikou, či využít výhody přírodního dřeva. O jakých výhodách tu vlastně hovoříme a co promlouvá ve prospěch tohoto řešení?
Sibiřský modřín není smrk ani borovice – někteří lidé mohou být od dřevěných podlah v exteriéru odrazováni zejména pro jejich omezenou životnost a velkou náchylnost k rozkladu dřevité hmoty. Jestliže však využijete moderních technologických postupů, životnost materiálu prodloužíte o mnoho let. Stejně tak budete úspěšní u vhodného dřeva, např. sibiřský modřín je svou kresbou velmi pěkný a zároveň natolik odolný, že vám na terase vydrží i déle, než pětadvacet let. A to od borového či smrkového dřeva nelze očekávat.
Kouzlo přírodního dřeva je nenapodobitelné – stěží byste hledali nějaký syntetický prvek, který by dokonale napodobil dřevěný masiv. Poznali byste to na první pohled, že jde o imitaci, zkrátka přírodní materiály si získávají na oblibě zejména díky tomu, že jsou naprosto originální.
Také chodíte rádi po terase naboso – bosá chodidla jsou obdařena mnoha body nervových zakončení, s jejichž pomocí můžeme svůj život nesmírně obohatit, např. na velmi účinných reflexních masážích. Velkou roli hraje i povrch, po němž našlapujeme, proto se také zvyšuje zájem o bosonohé přírodní chodníčky. Našlapovat po terase z přírodního dřeva je něco úplně odlišného, ve srovnání se studenou dlažbou. A jestliže se do ní opírá v létě slunce, přírodní kámen může být natolik horký, že může citlivou pokožku chodidel i spálit. To se vám na modřínových prknech nemůže stát.